Efta Grup | HAKKIMIZDA
20
page,page-id-20,page-template-default,ajax_updown_fade,page_not_loaded,

HAKKIMIZDA

hakkimizda_eftagrup

1990 yılında İnşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlayan firmamız 2002 yılında sektöründe lider akaryakıt dağıtım firması olan Opet Petrolcülük Aş. ve Opet  Fuchs Madeni Yağ Aş’ nin akaryakıt ve madeni yağ toptan ve perakende bayiliklerini almasıyla Efta Aş. adı altında kurumsallaşarak Yönetim Kurulu Başkanlığını Sayın Hasan Özgöbek’ in yönetim kurulu üyeliklerini de Özhan Özgöbek ve Özgür Özgöbek’ in oluşturduğu idari yapısıyla kaliteden ödün vermeden karşılıklı güven ve sorumluluk anlayışını vizyon edinerek iş hayatına bir aile işletmesi olarak büyüyerek devam etmektedir.
 
 
Efta Aş. faaliyetleri çerçevesinde ülkemizde maden ve mermer ocaklarının, büyük inşaat şantiyeleri ve nakliye firmalarının akaryakıt ve madeni yağ ihtiyaçlarının karşılanmasında firmaların ihtiyacı olan çeşitli yatırımları da(tanklar, pompalar mobil dağıtım araçları ve otomasyon cihazları…)  karşılayarak vizyonu çerçevesinde çalışmalarını Opet Petrolcülük Aş. İçerisinde de saygın bir yere sahip olarak devam ettirmektedir.
 
 
2010 yılında madencilik alanındaki yatırımlara kaya tuzu madenciliği dalında arama ruhsatları alarak başlayan Efta Aş. birbirine bitişik beş ayrı maden sahasının arama ruhsatlarını almış, bu sahalardan bir tanesinde çalışmalar sonuçlandırılarak işletme ruhsatı alınmış, diğer dört sahada da tuz varlığı tespit edilmiş olup detaylı arama ve rezerv tespit çalışmaları devam etmektedir.
İşletme ruhsatı alınmış olan maden sahasında milyarlarca tonluk rezerv tespit edilmiş, bu kapsamda yer altı ocağının açılmasıyla ilgili çalışmalar ve yatırım sürecine 2014 yılı yaz aylarında başlanılması planlanmıştır.
 
 
Tuz ile ilgili üretim planlaması gıda sanayisi ve sofra tuzuna yönelik olarak yapılmaktadır. Bu kapsamda 2014 yılı sonunda üretime başlanması hedeflenmektedir.

EFTA A.Ş.

logoeftagrup